PAYLAŞ
Team single

FATMA İPEK TODD

Cambridge Üniversitesi CELTA (Certificate of English Language Teaching to Adults) sertifikasına sahip eğitmenimiz aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nden mezundur. Eğitimi sırasında ve sonrasında çeşitli kurumlarda İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Fatma İpek-Todd on yıldır hayatını paylaştığı İngiliz eşi Stewart Todd ile şu an yedi yaşında olan ve çift dil ile (İngilizce ve Türkçe) büyüyen kızının dil gelişimini çok yakından takip etmiştir. Bu süreçte çocuklara dil öğretmenin yetişkinlere öğretiminden tamamiyle farklı bir boyutta olması gerektiğini, sadece akademik kitaplarda okumakla kalmayıp çok yakından gözlemlemiştir.

Bu gözlemler ona ileride açmayı düşündüğü "sadece çocuklara İngilizce" okulu için sağlam ve güvenilir bir temel oluşturmuştur. Bu amaçla çocuklara kelime stresini, cümle intonasyonunu müzikle ve eğlenerek onların anlayacakları dilde öğretebileceğini düşünmüş ve bu amaçla ORFF –SCHULWERK eğitimlerine katılmıştır.

Bir dilin anadil gibi edinilebilmesi için yaşanarak öğrenmesi gerektiği, buna en yakın durumu yaratabilmek için yaratıcı dramanın önemini kavramıştır. Bu sebeple Türkiye'nin bu alanda en saygın kurumu olan Yaratıcı Drama Derneği'nde "Yaratıcı Drama Liderliği" eğitimine kişisel gelişimine katkı sağlamak için bir süre devam etmiştir.

Fatma Ipek-Todd çocuklara İngilizce öğretiminde başarmak istediği asıl amacın çocukların İngilizceyi bir yabancı dil, geçmek zorunda oldukları bir ders olarak değil, globalleşen dünyada kullanılan bir iletişim dili olduğunun farkına varmalarını sağlamak ve bu dili kullanma konusunda özgüven geliştirmek olduğunu vurgulayarak belirtir.

KADİR İPEK

İzmir'in güzide okullarından İzmir Atatürk Lisesi'ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi'nden mezun olmuştur.

2002 – 2014 yıları arasında Londra'da yaşamıştır. Bu süre içersinde değişik dil ve kültürlere olan merakından dolayı birçok ülkeyi ziyaret etmiştir. Portekizce konuşabilen; Almanca, Fransızca ve İtalyanca eğitimi de alan Kadir İpek, böylelikle diller arasındaki farklılıkları ve öğrenmedeki zorlukları birinci elden görme imkanı bulmuştur. Profesyonel hayatında öne çıkan mentörlük yeteneği ve eğitime verdiği önemden dolayı Cambridge Üniversitesi tarafindan düzenlenen öğretmenlik sertifika programını (CELTA - Certificate of English Language Teaching to Adults) Londra’da başarıyla tamamlayıp, yaratıcı drama eğitimi de alan eğitmenimiz Cheeky Monkey English 4Kids projesinin hayata geçmesini sağlayan aile üyelerinden biri olmuştur.

Çocuk eğitimine verdiği önem ve hassasiyet onu ülkesine öğretmen olarak dönmesini sağlayan en önemli itici güç olmuştur. Günümüzdeki eğitim sisteminin iyileşmesi ve gelişmesi için verdiği özverili katkılaryla bizlere her zaman yol göstermeye devam eden Özgür Bolat, Doğan Cüceloğlu ve Üstün Dökmen Hocalarımız'a sevgilerimizle…

YASEMİN İPEK YALÇINER

Son derece titiz ve yaratıcı bir ruha sahip kurucu müdürümüz 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar taş işlemeciliği ile uğraşmıştır..

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü de başarıyla bitirdikten sonra Düşküre Müzik Kursu’nda yöneticilik yapmıştır. Ayrıca, hobi olarak başladığı butik pastacılık çalışmalarına başarılı bir blog yazarı olarak halen devam etmektedir.

Sahip olduğu çocuk sevgisi ve tecrübelerini birleştirmek en büyük ideallerinden biri haline gelmiştir. 16 yıldır evli olduğu müzisyen eşiyle 2 çocuğunun erken İngilizce eğitiminde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle İzmir'deki bu eksikliği projeye çeviren aile üyelerinden biridir.